Vítoňská dvouhodinovka

23.10.2012
V sobotu 13.10.2012 jsme se vydali do nedalekých Vítonic na dvouhodinovku CC dvojic. Trať byla oproti minulému ročníku trošku delší a jelo se opačným směrem. Na start se postavilo 26 dvojic rozdělených do kategorií Open, Hobby a Veterán. Ve třídě Open se do poslední chvíle bojovalo o 2. - 4. místo a bylo k vidění hodně pěkných soubojů. Vše bylo organizačně dobře zvládnuté, pořadatelé dokonce slíbili na příští rok elektronickou časomíru, takže posunou tyto pěkné závody ještě o kousek dále.Za náš tým startovali Tomáš Poledňák ve dvojici s Davidem Novákem, kteří zajeli 3. místo ve třídě Open a Robin Tuček, který zajel 5. místo ve třídě Hobby.

Foto od Danči ZDE
Foto od Barči ZDE
Foto od Lukši ZDE
Foto od Dianky ZDE
Foto od Huud ZDE
Foto od Aleny ZDE

Výsledky ZDEERcup - Rapotín

21.10.2012
V pořadí třetí díl AZpneu cupu se měl jet původně v Mohelnici, ale z organizačních důvodů byl tento závod zrušen. Už to vypadalo, že se nepojede vůbec nic, ale naštěstí se pořadatelství ujali členové Endura Zábřeh a na poslední chvíli zorganizovali závody v Rapotíně, kde se jelo již na jaře. Počasí snad poprvé v této sezoně vyšlo alespoň trošku endurově, když den před závodem zapršelo a na trati se vytvořilo parádní blátíčko, tak jak to mají všichni rádi :-) Po vyložení motorek nás mile překvapily dvě sličné slečny, které nás občerstvily nápojem, který nám dává křídla. Ti co měli štěstí se mohli společně i vyfotit. Nejdříve startovaly skupiny B+C, kteří trať krásně projeli a vyházeli bláto tak, aby odpoledne mohla nastoupit mladá krev do téměř slunečného počasí a ideálním povrchem. Jelo se opravdu moc dobře do té doby, než začlo půl hodiny před koncem pršet a trať začala pěkně klouzat. Proběhlo rychlé vyhlášení do 10. místa, a opět jak jsme v Rapotíně zvyklí, s hodnotnými cenami. V neděli seriál pokračoval dalším závodem a počasí vyšlo ještě lépe než v sobotu. Tříhodinové klání dvojic začalo za slunečného počasí, kdy se jelo stejným směrem jako v sobotu.
Závěrem nezbývá než poděkovat Enduro týmu Zábřeh za to, že v tak krátkém čase dokázali zorganizovat plnohodnotné závody.Za náš tým startoval Lukáš Skalka, který dojel v sobotu na 12. místě a v neděli v dvojici s Robinem Knězkem z týmu RDracing na 17. místě.

Foto od Danči sobota ZDE
Foto od Danči neděle ZDE
Foto od Vendy sobota ZDE
Foto od Vendy neděle ZDE
Foto od Endurozábřeh sobota A+0 ZDE
Foto od Endurozábřeh sobota B+C ZDE
Foto od Endurozábřeh neděle ZDE

Výsledky sobota ZDE

Výsledky neděle ZDEPozvánka - Offroadmaraton Šternberk

17.3.2012

Délka závodu sobota:
čtyřkolky - 2 hodiny
motorky - 2 hodiny
děti a mladší junioři - po cca 15 minutách
auta - 5 hodin

Komentář sobota:
* 07:00 – 09:00 čtyřkolky (30 min. st. jun.)
* 09:30 - 11:30 motorky (30 min. st. jun.)
* 12:00 - 13:00 děti a ml. junioři (po cca 15 min.)
* 13:30 - 18:30 auta


AZpneu Cup 2012

17.3.2012

Tak už je na světě dlouho očekáváný kalendář závodů Endurošťáci. Oproti loňsku bohužel ubylo lokalit, ale na druhou stranu přibylo dvoudenních závodů. Více informací o celém seriálu, propozicích, výsledcích z minulých ročníků a přihlášku najdete na stránkách Endurošťáků ZDE

Novinky v sezóně 2012

17.3.2012
V sezóně 2012 doznal Kotár enduro tým malých i velkých změn. Tou největší změnou jsou dva noví jezdci a sice David Novák, který bude reprezentovat kategorii dospělých a Samuel Kojecký, který pojede ve třídě děti. Také se nepatrně změnila barva našich dresů, ale to až na prvních závodech :-) Více info o nových členech bude přidáno v kategorii "Jezdci".Enduro Estremo II

15.11.2011
V sobotu jsme se sjeli do Životic u Nového Jičína na nejspíš poslední závody této sezony. Počasí bylo zrána pěkně mrazivé, ale postupem času se pěkně oteplilo a udělalo se jasno. Na ranní rozpravě jsme se dověděli, že se místo plánovaných 2 hodin pojede 2,5 hodiny, což nebylo vůbec na škodu, jelikož bylo opravdu hezky. Trať byla moc pěkně nachystaná, některé krosové úseky byly dokonce nakropeny, aby se moc neprášilo. Jelo se podobně jako loni, opět nechyběly přejezdy přes klády, pneumatiky a betonové skruže. I přesto, že dlouho nepršelo se na trati objevily bahnité úseky, které ale nedělaly velké problémy. V 11 hodin byl mávnut start, kdy v první vlně odstartovali Veteráni a Profi a hned po nich třída Hobby. Celkem po trati kroužilo okolo 50-ti dvojic. Depo bylo umístěno téměř uprostřed závodiště, takže bylo krásně vidět na poletující jezdce na perfektně srovnaných (a bezpečných) lavicích. Po odjetí závodu se přešlo na vyhlášení, které bylo do 10-tého místa. Na závěr sezony to byly opravdu povedené závody, všechno klapalo na jedničku, takže už se těšíme na třetí ročník.Za náš tým startovali Tomáš Poledňák ve dvojici s Robinem Tučkem, kteří obsadili 4. místo a Lukáš Skalka ve dvojici s Lukášem Uhlem, kteří dojeli na 27. místě.

Foto od Bakula ZDE
Foto od Jirky Zapletala ZDE
Foto od Miry Drimla ZDE
Foto od Peti ZDE
Foto od Vendy ZDE
Foto od Renaty ZDE
Foto od Honzy ZDE
Foto od Katky 1 ZDE
Foto od Katky 2 ZDE

Onboard video od Lukasisko ZDE
Onboard video od Paula ZDE
Video RDracing ZDE

Výsledky najdete ZDEPozvánka - Estremo Enduro 2

1.11.2011

Memoriál Libora Podmola

30.10.2011
Tak jako posledních 12 let se jel i letos na konci října Memoriál Libora Podmola v Brankách na Moravě. Na údajně poslední ročník pořádaný bratry Jurošky se sjelo 115 dvojic, které byly rozděleny do kategorií Veterán, Profi a Hobby. Trať byla natažena z větší části na motokrosové trati, ale tentokrát pořadatelé pustili jezdce i do zadního přejezdu přes potok, který se po pár kolek proměnil v totální bažinu, jež nemilosrdně uvězňovala motorky i jezdce ve vyjetých drážkách. V této části trati bylo také soustředěno několik desítek diváků, kteří povzbuzovali a pomáhali trápícím se jezdcům. Závod byl vypsán na 3 hodiny a nejvíce kol, celkem 40, zajela dvojice Svitko-Ševela, kteří vyhráli absolutně. Odpoledne proběhlo vyhlášení, předání hodnotných cen a všichni se pomalu rozjeli domů. Doufejme, že tento tradiční závod nezmizí z kalendářů a pojede se i příští rok.Za náš tým startoval v nejobsazenější kategorii Hobby David Novák, který vybojoval skvělé 3. místo.

Foto od Danči ZDE
Foto od Jirky Zaňáta ZDE
Foto od Vendy ZDE
Foto od Dianky ZDE
Foto od Ondřeje Zemana ZDE
Foto od Miloše ZDE
Foto od Honzy ZDE
Foto od Jary ZDE
Foto od Drly ZDE
Foto od bestovab ZDE
Foto od RSWR ZDE

Výsledky najdete ZDEPozvánka - Memoriál L. Podmola

25.10.2011

Kam o víkendu?

20.10.2011CC Vítonice

16.10.2011
V sobotu jsme vyjeli do nedalekých Vítonic na dvouhodinovku CC dvojic. Po zaváděcím kole to vypadalo, že nejvíc práce budou mít oškrabovači bahna v depu. Celkem byly vypsány tři kategorie - Open, Hobby a Veterán. Startovalo se s motorem v klidu. Po pár kolech se trať pěkně vyjela, vysvitlo slunce a povrch začal být ideální. I tempo závodu se s přibývajícím časem pěkně zvyšovalo. Závodu se dokonce zúčastnili jezdci zvučných jmen, např. Martin Gottwald a bylo se opravdu na co dívat. Na závěr dne proběhlo vyhlášení a předání cen do třetího místa ve všech kategoriích. Motoklubu Vítonice se i přes neustálé stížnosti a problémy s provozem trati povedlo uspořádat moc pěkné závody, tak doufejme, že se sejdeme opět znovu na jaře.Za náš tým startovali Tomáš Poledňák s Davidem Novákem, kteří obsadili krásné 1. místo ve třídě Hobby a Robert Tuček, který dojel na 7. místě ve třídě Hobby.

Foto od Danči ZDE
Foto od Peti ZDEBřezovec Cup Zubří

9.10.2011
Tak jsou za námi jedny z posledních závodů této sezony. Letos bylo téměř celou sezonu sucho a většina z nás už si přála konečně endurácké blátíčko. Naše přání bylo konečně vyslyšeno a tak od čtvrtka kvalitně zapršelo a tak bylo bláta až nad hlavu. V 11 hodin vystartovaly čtyřkolky, které jely celkem 52 minut. Klobouk dolů před všemi, jelikož byli tak špinaví, že nemohli ani vidět na trať, ale někteří i přesto předváděli slušné výkony. Čtyřkolkářům ještě trošku pršelo, ale pak se počasí smilovalo a sem tam dokonce vykoukly sluneční paprsky. To už byla na startu seřazena první rozjížďka, ve které startovali domácí společně s třídou Profi II. Rozjížďka na 72 minut byla odmávnuta po 12 hodině. V lesní části trati musel být na chvíli vymyšlen náhradní a provizorní úsek, jelikož se trať v jednom obtížnějším místě začala ucpávat. Po odjetí první skupiny se na start postavila poslední rozjížďka dne, a sice třídy Profi I a Hobby. Bahno bylo z trati už docela vyházené a tak se jelo v docela svižném tempu. Po 72 minutách byl závod odmávnut a mohlo se jít na vyhlášení.Nejdříve proběhlo vyhlášení nejstaršího a nejmladšího jezdce závodu. Poté byla vyhlášena divácká cena, kdy si diváci i jezdci mohli zakoupit lístky do tomboly, ve které bylo hlavní cenou horské kolo Kellys, dárkový koš a led svítilna. Postupně se přešlo na vyhlášení všech 11 kategorií a to všechny do 5. místa. Při vyhlášení poslední kategorie už se začínala obloha zase zatahovat a tak se většina rozprchla domů. Závody v Zubří mají každým rokem vyšší a vyšší úroveň. Spousta pohárů a věcných cen, lepší a lepší občerstvení, letos byla dokonce přítomna i záchranka, kdyby se nedejbože někomu něco stalo. Je vidět, že kluky ze Zubří to opravdu baví a mají dokonce podporu pana starosty, což se často nevidí.Za Kotáry tentokrát startovali Robert Tuček ve třídě Profi II (4. místo), Martin Orság ve třídě Profi I (13. místo), Lukáš Skalka a Michal Heryán ve třídě Hobby (10. a 11. místo).

Foto a report pana Maršálka ZDE
Foto od Vendy ZDE
Foto od Danči ZDE
Foto od Nykysek ZDE

Výsledky Quad najdete ZDE
Výsledky moto najdete ZDEPozvánka - Březovec Cup Zubří

6.10.2011

7. závod seriálu ER - Šternberk

3.10.2011
Poslední body Rošťáckého seriálu se rozdávaly ve Šternberku. Po příjezdu do areálu jsme byli mile překvapeni. Zázemí jak na republice, velký stan s bohatým občerstvením a nebylo žádným tajemstvím už před závodem, že okruh bude na naše poměry hodně dlouhý. A taky že jo. Nejrychlejší časy byly okolo 18 minut na kolo. Nejdříve si to na zkráceném okruhu rozdali čtyřkolkáři. Poté následovalo zaváděcí kolo pro všechny skupiny dohromady, což bylo rozumné, jelikož byl okruh opravdu dlouhý. Po zaváděčce se postavily na start skupiny B a C. Po jejich odjetí a krátké pauze odstartovaly skupiny A a 0. Jelikož se nám nechtělo oblékat a projet si zaváděcí kolo s předchozí skupinou, zůstali jsme raději ve stínku pod altánem. To se v prvním kole ukázalo jako velká chyba. Po startu se zvedla tak velká prachová vlna, že se jelo víceméně podle zvuku motorek před váma. Jelikož téměř tři týdny nepršelo, nikdo nečekal na trati žádnou vodu. O to větší bylo překvapení v jednom místě trati, kde číhala odhadem metr hluboká kaluž, kterou většina z nás spatřila, až když bylo pozdě. Naštěstí se všichni probrodili a mohli pokračovat dál. Po prvním kole se startovní pole roztrhalo a už se dalo jet pěkně v tempu. Trať byla opravdu luxusní, trošku motokrosu, trošku louky, jelo se i moc pěkným kaňonem. Dokonce nechyběly i přírodní překážky v podobě klád. Po odjetí posledního jezdce následovalo vyhlášení, někteří pak odjeli domů a někteří zůstali do neděle. Co se týče trati, byla jistojistě jedna z nejpěknějších v této sezoně, ať už svojí délkou či rozmanitostí. Závěrečný závod, již nebodovaný, se jede v Budišově, kde proběhne zároveň vyhlášení celého seriálu.Za náš tým startovali Tomáš Poledňák, který dojel na 6. místě ve skupině A a Lukáš Skalka, který dojel na 15. místě.

Foto od Lukši ZDE
Foto od Bakula ZDE
Foto od Danči ZDE
Foto od Dianky ZDE
Foto od Jary ZDE
Foto od Vendy ZDE
Foto od Adama Drlíka ZDE

Výsledky Quad najdete ZDE
Výsledky skupiny B+C najdete ZDE
Výsledky skupiny A+0 najdete ZDEPozvánka - 7. závod ER - Šternberk

27.9.2011
Již tuto sobotu se jede poslední bodovaný závod seriálu Endurošťáků ve Šternberku.

5. a 6. závod seriálu ER - Orlová

22.9.2011
V sobotu brzy ráno jsme se vydali na další díl seriálu Endurošťáci, a sice do Orlové. Vyhecovaní, že na místě po závodě přespíme a pojedeme i v neděli dvojice jsme napakovali dodávku a vyrazili. Opět jsme startovali až odpoledne, takže jsme měli čas projít si trať a omrknout skupinu před náma. Vše běželo jako na drátkách, přihlášení, rozprava, zaváděcí kolo a pak pěkně seřadit na start. Startovalo se s motorem v klidu a rukama nad hlavou. Jak se stává zvykem téměř na každých závodech poslední dobou, opět se našel někdo kdo proti systému startu mudroval, avšak byl brzy umlčen pořadatelem a tak to bylo správně. Trať byla pěkně nachystaná, ale tamní kamenitý terén udělal s rukama všech jezdců své. Navíc někteří z nás tak dobře odstartovali, že šli pro jistotu už v prvním kole na hubu a tak jsme dokončili závod zbití jak psi. Po závodě jsme se všichni shodli na tom, že chceme jet domů a tak pro nás nedělní dvojice nepřipadly v úvahu. Nutno dodat, že dle fotek od Vendy to vypadá, že někteří stateční odjeli za víkend tři závody, dva na trati a jeden večerní v sobotu u ohně:) V bufetu se podával guláš, párky, chlazené pivo a dokonce i chlazené nealko, které přišlo v tom horku a prachu velmi vhod. Prostě parádní organizace jako vždy. Poslední bodovaný závod seriálu se jede ve Šternberku, kde se vše rozhodne.Za náš tým startovali pouze dva jezdci ve skupině A. Tomáš Poledňák si dojel pro 6. místo a Lukáš Skalka pro 15. místo.

Foto od Lukši ZDE
Foto Jiřího Zaňáta ZDE
Foto od Vendy ZDE
Foto z neděle od pana Maršálka ZDE

Video ZDE

Výsledky ze soboty ZDE
Výsledky z neděle ZDEPozvánka - 5. + 6. závod ER - Orlová

10.9.2011
Další díl Endurošťáckého cupu se jede v Orlové, tentokrát po oba dva dny. Trať v Orlové prošla v nedávné době velkými úpravami, tak se máme na co těšit.

Pozvánka - Motobar Cup

1.9.2011

Pozvánka - MX Životice u NJ

25.8.2011
Plechyteam zve na 2. ročník motokrosového závodu O pohár starosty Životic na místní MX trati Discarica.

4. závod seriálu ER - Mohelnice

22.8.2011
Další pokračování rošťáckého seriálu se přesunulo do Mohelnice pod taktovku kluků z enduro tlupy Lesní krysy. Ti, kdo tyhle kluky znají, už věděli, že se na trati objeví minimálně jedna extrémní a vyhnívací pasáž. Po příjezdu na místo jsme zakotvili na jednom z mnoha parkovacích placů a před námi se rozprostřela opravdu pěkně namotaná a rozlehlá trať. Mlíko bylo nataženo všelijak možně, některé úseky byly velmi rychlé a některé zase spíše připomínaly trial. Původně pořadatel navrhl motokrosový start z bloků, ale tato myšlenka se setkala s velkým odporem jezdců, a tak se nakonec startovalo klasicky po kántrykrosácku, čili s motorem v klidu. Již v zaváděcím kole měli někteří menší problémy se zdoláním právě vyhnívacího místa v podobě kaskád napuštěných pátečním deštěm a start se tak trošku protáhl. Po mávnutí vlajkou započala první dvouhodinovka, tentokrát skupin A a 0. Po jejich dojetí vyrazila na start druhá rozjížďka, ve které startovaly skupiny B a C. Trať i organizace byla na jedničku, grilovaná krkovička byla výborná, pivo a poháry se rozdávaly do 10. místa a počasí bylo více než luxusní.Za náš tým startovali Tomáš Poledňák, který dojel na moc pěkném 4. místě ve skupině A a Lukáš Skalka, který dojel na 19. místě, taktéž ve skupině A.

Foto od Lukši ZDE
Foto od pana Maršálka ZDE
Foto od Zdeňka ZDE
Foto od Jirky ZDE
Foto od Vendy ZDE
Foto od Drly ZDE
Foto od Enduro Zábřeh ZDE

Video od Enduro Třebařov ZDE

Výsledky najdete ZDEPozvánka - 4. závod ER - Mohelnice

19.8.2011
Již zítra se jede další díl Rošťáckého cupu.

CC dvojic Zašovská skála

16.8.2011
Tak jsou za námi již druhé letošní Restarťácké závody dvojic v Zašové a již dopředu nutno napsat, že neméně vydařené než ty první. Jelo se opět stejným systémem jako na jaře. V 10:30 startovaly všechny dvojice do kvalifikace, podle které byli jezdci rozděleni do dvou rozjížděk. Změnou oproti jaru bylo, že jezdci během kvaldy neviděli svoje časy a tak se částečně zabránilo tomu, aby jel někdo na jistotu do skupiny B. Po dojetí kvalifikace se rozdělilo startovní pole do dvou rozjížděk. V první rozjížďce startovala skupina B-pomalejší půlka kvalifikace společně s veterány a o dvě hodiny později startovala skupina A-rychlejší polovina kvalifikace. Trať byla namotána luxusně, jela se větší část motokrosové tratě, oba padáky i výjezdy, plus byly namotány pasáže v přilehlých lesících. Kus trati vedl taky po louce, na které bylo střídací depo. Pořadatelé využili přítomného a funkčního startovacího zařízení a start byl stejný jak jsme zvyklí na MX závodech. Velkou a příjemnou novinkou byla cena za holeshot, tedy prvního jezdce v první zatáčce po startu. Skupině B dokonce během závodu sprchlo, ale jinak vyšlo počasí na jedničku. V Áčku se na start postavily takové jména jako Josef Kulhavý, Roman Michalík nebo Milan Baroš a bylo se opravdu na co dívat. Bohužel v této skupině hodně špatně upadl jezdec Karel Babica. Tímto bychom mu rádi popřáli brzké uzdravení a návrat na startovní rošt.Po odjetí Ačka následovalo vyhlášení s cenami do 10.místa, což v praxi znamenalo, že byl téměř každý druhý jezdec závodu nějak oceněn. Po vyhlášení začlo vydatně pršet, takže ti co měli motorky na vozíku je po cestě domů zrovna umyli. Za náš tým startovala dvojice Martin Orság s Lukášem Skalkou, kteří zajeli 6.místo ve skupině B.

Foto od Dianky ZDE
Foto od Danči ZDE
Foto od Miloše ZDE
Foto od Drly ZDE
Foto od Renaty ZDE
Foto od Lenky Hřivové ZDE

Výsledky skupiny A najdete ZDE
Výsledky skupiny B a veteráni najdete ZDEPozvánka - CC dvojic Zašová

2.8.2011
Již pravidelný srpnový závod dvojic, pořádaný Restart enduro teamem, letos změnil lokalitu a přesunul se z Branek do Zašové na motokrosovou trať Zašovská skála.

3. závod seriálu ER - Rapotín

21.7.2011
Tak jsme se v sobotu vydali na další díl Endurošťáckého Cupu. Letos se opět otevřela Rapotínská stráň a tak pořadatelé z Endura Zábřeh neváhali a uspořádali třetí díl seriálu právě zde. Startovalo se opět ve dvou vlnách, kdy první vlnu jely skupiny 0+B a druhou vlnu skupiny A+C. Před každou rozjížďkou se jelo zaváděcí kolo. Mezi tyto dvě rozjížďky byl mimořádně vložen závod dětí, který sklidil velký úspěch, tak se snad pojede i v dalším díle seriálu. Start probíhal cca desetimetrovým během k motorce, proti kterému se před závodem velmi diskutovalo, ale nakonec proběhl bez komplikací. Okruh byl natažen zčásti na motokrosové trati a zčásti vedl přilehlým lesíkem. Snad každý jezdec si musel najít svou oblíbenou pasáž. Na trati totiž nechyběly skoky, široké rovinky a zatáčky na předjíždění, sem tam roletka z kopce i do kopce. Lesní část byla pěkně klikatá a povrch tam byl úplně ideální. Nutno podotknout, že trať se dokonce v průběhu závodu měnila, kdy se z ničeho nic v jednom malém výjezdu objevil březový kmen, který zaskočil nejednoho jezdce. Po odjetí druhé vlny následovalo vyhlášení do 10-tého místa ve všech kategoriích.Za náš tým startovali Tomáš Poledňák, který zajel 6. místo ve skupině A a Lukáš Skalka, který dojel na 18. místě, taktéž ve skupině A.

Foto od Lukši ZDE
Foto od Jary ZDE
Foto od Karla ZDE
Foto od Radima ZDE
Foto od Vendy z ETO ZDE

Výsledky najdete ZDERed Bull Romaniacs 2011

17.7.2011
Na letošním ročníku tohoto extrémního závodu v Rumunsku startuje hned několik českých jezdců. Společně s jezdci jel jako doprovod také Tomáš Vyvial z Bodroteamu, který denně přidává report TADY a fotky TADYStartovní listinu najdete ZDE
Livetracking s popisem aktuálního dění ZDE


Pozvánka - 3. závod ER - Rapotín

7.7.2011
V sobotu, 16. července 2011, se jede další závod Endurošťáckého Cupu a to v Rapotíně. Den na to je vložen 3-hodinový závod dvojic, který se nebude počítat do bodování.

EnduroCross Zubří

24.6.2011
V sobotu 18.6.2011 jsme vyrazili do nedalekého Zubří na dlouho avizovaný, již 4. ročník EnduroCrossu jednotlivců. Minulé ročníky stály za to, a tak se někteří z nás tak těšili, že na úterním tréninku odrovnali své stroje a do sobotního závodu bohužel nenastoupili. Organizace byla parádní, řada u občerstvení oproti minulému ročníku poloviční, na obloze vymeteno. Celkem se sešlo 75 jezdců, kteří byli rozděleni do několika skupin dle výkonnosti. Kvůli vysokému počtu závodníků byly vypsány dvě rozjížďky po 66 minutách. Tentokrát se jelo jedno zaváděcí kolo a následoval start skupin Profi a Veterán. Po odjetí první rozjížďky se na start postavily skupiny Hobby 1 a Hobby 2.Trať byla pěkně natáhlá a docela rychlá v některých usecích. Největší problém dělal jezdcům výjezd v lesní části, který byl hodně kluzký. Oproti loňsku se trať ještě prodloužila a kolo trvalo okolo čtyř minut. Na louce se docela prášilo, ale byla dokonce zajištěna cisterna, která trať v suchých místech kropila. Po odjetí druhé rozjíždky následovalo vyhlášení a předaní cen vítězům do 5. místa. Závod byl opět velmi vydařený a další ročník určitě rádi přijedeme.Zá náš tým se zúčastnil Tomáš Poledňák, který si dojel pro pěkné 3. místo ve skupině Profi, Martín Orság, který taktéž ve skupině profi dojel na 7. místě a Michal Heryán, který dojel na 14. místě ve skupině Hobby po tom, co se hned v první zatáčce srazil s jiným jezdcem a upadl.

Foto od Renči ZDE
Foto od Vendy ZDE

Video od Mária Hložka ZDE

Výsledky ZDEPozvánka - EnduroCross Zubří

5.6.2011

Pozvánka - Motobar Cup Kozlovice

1.6.2011

Pozvánka - 2h CC dvojic Zašová

1.6.2011

Pozvánka - Motocross Životice

22.5.2011

Pozvánka - Bonver-mistrovství Moravy v MX

20.5.2011
Tuto neděli 22.5.2011 se jede v Brankách na Moravě mistrovství Moravy v motokrosu. Účast přislíbili přední motokrosoví jezdci z ČR. Rozdělení do kategorií profi, hobby a veterán. Pořadatelé slibují krásně upravenou trať, tak se máme na co těšit.CC dvojic Zašovská skála

15.5.2011
Tak jsou za náma další vydařené závody letošní sezony, řekl bych zatím nejhezčí, co se celkového dojmu týče, jelikož se sešlo pěkné počasí s pěkně nataženou tratí, dobrou organizací a spoustou diváků i závodníků. Po příjezdu do Zašovského depa nás čekala registrace jako obvykle, pak v rychlosti omrknout trať a převléct se na kvalifikaci. Systém závodu byl poněkud odlišný od klasických CC, jak jsme zvyklí. Nejdříve startovali všichni v kvalifikaci a dle výsledku pak byli rozděleni do kategorií A a B. Již při rozpravě pořadatelé pohrozili, že pokud se bude v kvaldě někdo jen vozit, aby následně mohl startovat v Béčku, bude vyloučen. Po odjetí kvalifikace chvíli pauza a následně start „pomalejší“ skupiny B. Pořadatelé využili startovního roštu a startovalo se tedy motokrosovým způsobem s motorem v chodu. Jakmile spadlo startovací zařízení, započala 1,5 hodinovka dvojic.Trať byla natažena úplně jinak, než obvykle, což byla velmi příjemná změna, jelikož to bylo opravdu CC a ne motokros, jak jsme v Zašové zvyklí. Jela se i technická pasáž přilehlým lesíkem. Z motokrosové trati byl zapojen jen dlouhý padák, který snad nečinil nikomu problémy. Celkově byla trať natažena spíše technicky než rychlostně. Malý deštík v předchozích dnech povrch pěkně navlhčil a po druhém třetím kole byl povrch tratě z říše snů. Po dojetí Béčka se na start postavila skupina A, která měla závod o půl hodiny delší. Po dojetí Áček následovalo vyhlašení do 6.místa v obou kategoriích.Za náš tým startovali Tomáš Poledňák, Lukáš Skalka a Honza Daněk.

Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od Kotárů ZDE
Foto od Katky ZDE
Foto od Drly ZDE
Foto od Miloše ZDE
Foto od Miry ZDE

Spousta videí od Romana ZDE

Výsledky skupiny B ZDE
Výsledky skupiny A ZDEPozvánka - Zašovská skála

12.5.2011
Již tuto sobotu se jede v místní Zašové 1,5 hodinovka CC dvojic, pořádaná Restart enduro teamem. Samotnému závodu předchází kvalifikace a následné rozdělení do výkonostních tříd.

Krysománia no. 3

10.5.2011
V sobotu brzy ráno jsme se vydali do cca 100 km vzdáleného Brodku u Prostějova na dlouho avizovanou megaakci Krysománia, která se konala již třetím rokem. Pořadatelé slibovali přitvrzení oproti minulým ročníkům a do jisté míry se tak stalo. Místo trati se přemístilo o pár kilometrů do pískového lomu v Brodku na trať, která byla sice bez umělých překážek, ale o to více jezdce potrápily dlouhé výjezdy a sjezdy na pískovém podkladu. Počasí vyšlo na jedničku a celkem se tak sešlo 127 účastníků. Zajeli jsme si zaváděcí kolo a začali se řadit na start. Milým překvapením byla černovlasá kočka v bílých šatičkách a na podpadcích, která ukázala 15, 5 a utekla z trati, aby mohl jeden z hlavních pořadatelů Kopec mávnout Krysí vlajkou a odstartovat tak 3 hodinový závod dvojic. Trať byla středně rychlá se spoustou výjezdů, sjezdů a různých motanic ve svahu.Po odjetí dvojic následoval extrem enduro sprint, do kterého se vydalo 27 borců. Spočíval především ve dvou prudkých výjezdech a jednom dlouhém sjezdu. Ne všem startujícím se zadařilo celý test objet. Celkem se jely 4 kola z nichž se nejhorší nepočítalo. Následovalo vyhlášení výsledků a pro většinu odjezd domů. Ti co zůstali do neděle do rána nemohli litovat, neboť se pilo a jedlo a slavilo, že všici přežili. Už teď se jistě všichni těší na to, čím nás pořadatelé překvapí příští rok na čtvrtém ročníku.Za náš tým startovali pouze Robert Tuček a Lukáš Skalka.

Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od VlastaXR ZDE
Foto Enduro team Zábřeh ZDE
Foto od Frostakk ZDE
Foto Enduro Zábřeh ZDE
Foto od Fanda29 ZDE
Foto od Vendy z ETO ZDE
Foto od Rosti Svobody ZDE
Foto od HopWR ZDE
Foto od Pavlos55 ZDE
Foto od Drly ZDE
Foto od Noend ZDE
Foto od Tarquin ZDE

Onboard video od Lubina ZDE
Video Mário Hložka ZDE
Videa od Zbysek222 ZDE
Videa od Neken07 ZDE
Onboard video od Vespy ZDE
Onboard video od Maria Hložka ZDE

Výsledky 3h dvojic ZDE
Výsledky extrem enduro sprintu ZDE1. závod seriálu ER - Budišov

3.5.2011
Na třetí závod letošní sezóny jsme se vydali dne 23.4.2011 do Budišova nad Budišovkou, kde se jel první závod seriálu Endurošťáckého Cupu. Ráno jsme dorazili se závodním duchem a naladěnými stroji na Budišovskou trať. Přejímka byla později než obvykle a tak jsme ještě stihli omrknout kousek trati. Trať byla natažena podobně jako na podzim, akorát bylo větší sucho. Jako první se na start postavily ve 12:00 skupiny B+C a během následujících dvou hodin pěkně vyjeli stopu. Totéž se nedalo říci o bažině u cesty, která byla rozorána k nepoznání. Zhruba v 15:00 se na start postavila skupina A a nově i skupina 0, ve které bude celou letošní sezonu startovat dorost do 17-ti let. Po odmávnutí startu zmizelo všech 43 jezdců v oblaku prachu. O pár minut později odstartovala i skupina 0. Nutno pochválit mladé závodníky, z nichž některým by se klidně mohlo ještě říkat děti a přesto se s tratí výborně poprali. Po 123 minutách jsme konečně spatřili šachovnicový prapor a z posledních sil odjeli do depa. Následovalo vyhlášení výsledků a pro ty, co neměli ještě dost závodění večerní posezení a následný nedělní závod dvojic.Za náš tým startovali Robert Tuček, který dojel na pěkném 7. místě, Lukáš Skalka na 21. místě a Michal Heryán, který bohužel po defektu předního kola nedokončil.

Foto od Jary ZDE
Foto od Sapd ZDE
Foto od Karlose ZDE
Foto od Vendy z ETO ZDE

Výsledky skupina B+C najdete ZDE
Výsledky skupina A+0 najdete ZDE
Výsledky dvojic z neděle najdete ZDEPozvánka - Krysománia

1.5.2011
Následující víkend nás čeká cesta do Brodku u Prostějova, kam se přesouvá letošní, již 3. ročník Krysománie. Pořadatelé slibují, že se máme na co těšit. Závod je vypsán na 3 hodiny CC dvojic plus po tomto závodě pro odvážnější extrem enduro sprint. Pro ty nejodvážnější je pak večer afterparty.

Novinky v Kotáru

24.4.2011
S novou sezónou nastaly v Kotár enduro teamu změny. Někteří z nás se oženili, jiní osvobodněli, někteří už stihli zadělat na malé Kotárky. I náš tým se v nové sezóně rozrostl o dva nové jezdce, které budeme potkávat na závodech v Kotárských dresech.

Prvním z nich je Tomáš Poledňák, sedlající motocykl TM 144 EN, loni celkově 4. v seriálu Endurošťáci Cup.Druhým členem je Robert Tuček, jedoucí na motocyklu TM 125 MX, loni celkově 20. v seriálu Endurošťáci Cup.S novými jezdci přichází i nový sponzor, doprovod a bavič všech lidí okolo v jedné osobě, pan Roman Navrátil alias Maxa.
V záložce JEZDCI jsou přidány profily nových členů a v záložce ODKAZY jsou přidány odkazy na spřátelené weby Bodroteamu a fotografa, který zvěčňuje naše zážitky téměř na všech závodech, pana Maršálka.Pozvánka - 1. závod ER - Budišov

12.4.2011
První závod Endurošťáckého seriálu se jede dne 23.4.2011 a to CC jednotlivců na 123 minut v Budišově nad Budišovkou. Den na to 24.4.2011 se jede na té samé trati vložený závod 3h dvojic, který je také bodován.

CC dvojic Paskov

5.4.2011
Na druhé závody letošní sezony jsme se vydali do Paskova na 2,5 hodinovku CC dvojic. Počasí se tentokrát vyvedlo a už od rána to vypadalo na pěkně strávený den. Trať byla namotána podobně jako loni, z větší části mimo motokrosovou trať. Startovalo se ve dvou vlnách a sice první vlna veteráni s profíkama a ve druhé vlně kategorie hobby. Celkem se na start postavilo 47 dvojic z Česka, Slovenska i Polska. Střídání bylo nařízeno maximálně po třech kolech. Na motokrosových úsecích se začínalo postupem závodu pěkně prášit, a tak nebylo mnohdy vidět ani na pár metrů před sebe. Po dojetí posledního jezdce proběhlo vyhodnocení výsledků a vyhlášení vítězů. Nutno dodat, že za startovné 300 Kč byly opravdu pěkné ceny, v kategorii hobby dokonce vyhodnocení do 10. místa.Za náš tým startovala pouze jedna dvojice a to Tomáš Poledňák s Lukášem Skalkou, kteří dojeli na 17. místě v kategorii hobby. Pro Toma byl prémiový start v barvách Kotáru trošku smolný, když si v posledním kole převrátil koleno. Přejeme brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na startovní rošt.

Foto a report pana Maršálka ZDE
Foto RD racing ZDE
Foto od bunker ZDE
Foto od Vendulky z ETO ZDE
Foto od pinchel ZDE

Výsledky najdete ZDEPozvánka - Goulage motocross

3.4.2011
Plechy team srdečně zve na zahájení sezony dne 9.4.2011 na trati Discarica v Životicích. Více info na stránkách Plechy teamu ZDE

Pozvánka - Cross Country dvojic v Paskově

30.3.2011
Již tuto neděli 2,4 hodinový závod CC dvojic Paskov. Info na plakátu.

1. závod sezony - Orlová

23.3.2011
Stejně jako loni, tak i letos jsme začli sezonu 2011 na trati v Orlové. Uplynulý víkend si pro nás Orlováci připravili dvoudenní závody jak na motorkách, tak na čtyřkolkách.
Po sobotním ranním probuzení to sice vypadalo na hledání lyží, ale počasí se nakonec umoudřilo, přestalo sněžit a dokonce chvílemi vysvitlo slunce. V sobotu se sešlo celkem 32 startujících na Endurosprint. Celkem se jelo pět měřených kol s limitem 20 minut plus jedno tréninkové neměřené. Už tréninkové kolo nevěstilo nic dobrého a pro některé to bylo spíše hledání ztracené fyzičky než jízda na závodní motorce. Nutno dodat, že trať byla zhruba z poloviny změněna oproti loňskému roku, takže kdo ji měl po paměti najetou, tak se v některých místech hodně divil, kam že to má zatočit.Povrch trati byl silně podmáčený od tajícího sněhu, což dalo po pár průjezdech mnohým zabrat. Naštěstí byla většina pádů do měkkého a tak se nikomu nic nestalo. Po tom co si každý odkroutil svých pět kol následovalo vyhlášení a odjezd domů. Někteří ještě poseděli u ohně do ranních hodin zahřívajíc se tekutinami všemožných barev s různým obsahem alkoholu a debatujíc jak jinak než o motorkách. V neděli se pokračovalo v závodění, kdy se na trať nejdříve vydaly čtyřkolky a poté proběhla dvouhodinovka dvojic. Jak bývá v Orlové zvykem, účast jezdců mezinárodní, trať nachystaná skvěle a přátelská atmosféra. Co víc si přát.Za náš tým dojeli v sobotu Martin Orság na 8. místě a Lukáš Skalka na 12. místě, oba v kategorii hobby.

Foto a report pana Maršálka den 1 ZDE
Foto a report pana Maršálka den 2 ZDE
Foto od Vendulky z ETO ZDE
Foto od Widle ZDE

Reportáž televize Polar najdete ZDE

Výsledky Endurosprint moto ZDE
Výsledky Endurosprint quad ZDE
Výsledky CC dvojic ZDEPozvánka - první závod sezony Orlová

23.2.2011
Tak a je to tady. První závody sezony budou stejně jako loni v Orlové. V sobotu 19.3.2011 a v neděli 20.3.2011 pořádá Enduro Team Orlová dvoudenní motocyklové klání. Zasoutěžit si mohou jak motorky, tak čtyřkolky. Veškeré info na plakátu.

Kalendář Endurošťáci Cup 2011

17.1.2011
Kalendář na další ročník Endurošťáckých závodů je na světě. Oproti loňsku v něm proběhla spousta změn, na některých tratích byly vloženy závody dvojic a bylo upraveno bodování.

Doporučuji přečíst pravidla a organizační řád ZDE

Kalendář CC a Endura 2011

8.12.2010

Discarica Enduro Estremo

21.11.2010
V sobotu 20.11.2010 jsme vyrazili na dvouhodinovku CC dvojic pořádanou Plechy teamem do Životic u Nového Jičína, abychom zde zakončili sezónu 2010. Po příjezdu jsme zaplatili startovné 350 Kč, v jehož ceně byla, mimo pěkně namotané a připravené trati, výborná klobása z místní "plechy" udírny a teplý čaj, který mnohým bodl. Poté následovala prohlídka trati, rozprava a příprava na start. Plechy team připravil na sobotu převážně technickou trať s mnohými strmými výjezdy a sjezdy, s přejezdy přes bažiny. Nechyběl ani extrem test v podobě klád, pneumatik a skruže. Naštěstí měli pořadatelé pro tuto část nachystanou i objízdnou trasu, jinak bychom tam někteří zůstali do teď. Část byla namotána na motokrosové trati s lavicemi a rychlými rovinkami. Jelikož v pátek a v noci na sobotu řádně sprchlo, tak se trať proměnila na blátivou klouzačku. Naštěstí byli podél trati rozmístění organizátoři a lidé ochotní pomoct tam, kde bylo zapotřebí.Závod byl rozdělen do tradičních tří kategorií – veterán, profi a hobby. Za náš tým startovaly dvojice Jiří Friedrich s Martinem Orságem, kteří dojeli na 7. místě, dále pak Michal Heryán s endurošťáckým kamarádem Jardou Maňáskem, který nedobrovolně odstoupil a tak Michal dojížděl závod sám na 12. místě a Lukáš Skalka, který dojel na 14. místě.Na závěr nezbývá než poděkovat Plechy teamu za perfektní závody, na které budeme rádi vzpomínat, všem lidem okolo tratě, kteří vždy ochotně přispěchali na pomoc, a také našim fanynkám Evě a Věrce za podporu.

Foto a report pana Maršálka ZDE
Foto od Katky ZDE
Foto od Jary ZDE
Foto od Jana Novotného ZDE
Foto od M. Hložka ZDE

Reportáž televize Polar najdete ZDE

Výsledky najdete ZDEPozvánka - 2 hodiny extrem CC dvojic

11.11.2010
V sobotu 20.11.2010 pořádá Plechyteam dvouhodinovku extrem CC dvojic na trati v Životicích. Slíbené jsou i nějaké gumy, klády, skruže a výjezdy, takže se máme na co těšit.

Pozvánka - 3 hodiny CC dvojic Paskov

10.11.2010
V neděli 14.11.2010 se jede tříhodinovka dvojic v Paskově.

Šus Cup Zubří

7.11.2010
Uplynulý víkend jsme se rozhodovali mezi dvěma akcemi a vítr nás nakonec zavál do Zubří na každoroční, téměř poslední závod sezony Šus Cup. Oproti loňskému roku, kdy se jelo na blátě a sněhu, letos počasí vyšlo docela pěkně. Po přejímce byli jezdci rozděleni do tří kategorií veterán, domácí a hosté. Startovalo se ve dvou rozjížďkách po 15-ti minutách, hosté dostali ještě 5 minut v každé rozjížďce navíc jako bonus. Trať byla namotaná ve svahu, plná zatáček kolem nohy, a tak jsme viděli mnoho pěkných soubojů, ale taky mnoho nepěkných pádů. Bohužel jeden z nich absolvoval i náš Martin Orság, který tak nedokončil dobře rozjetou první rozjížďku. Naštěstí odešel do depa po svých. Po odjetí všech rozjížděk následovalo sečtení výsledků a vyhlášení nejlepších. Někteří pak jeli domů, někteří zůstali a nechali se odvézt.Foto Kotár ZDE
Foto Miloš Fusek ZDEPozvánka - 1,5 hodiny dvojic Nový Jičín

4.11.2010
V sobotu 6.11.2010 pokračuje druhý závod Argomento, pořádaný Bemge týmem, na trati v Novém Jičíně. Závod je vyhlášen na 1,5 hodiny motokrosu dvojic.

Nová MX hala ve Valašském Meziříčí

1.11.2010
Je to tak, ode dneška se v Hrachovci u Valašského Meziříčí otevírá motokrosová hala. Tuto parádu najdeme po levé straně u hlavního tahu z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm.Co se týče parametrů:

Rozměry haly: 47 m x 17 m

Délka trati: cca 150 m

Šířka trati: 4 m

Propustnost tratě: 6 – 8 jezdců

Maximální denní kapacita: 48 jezdců

Investoři a organizátoři projektu: Jan Kulajta, Zdeněk Zdráhala, Tomáš Zajíček

Provozní doba: každý den včetně víkendů 9:00 – 20:00 – jezdci se musí vždy nahlásit telefonicky na +420 728 692 001 (pro trénink v dopoledních hodinách minimálně den předem, pro trénink po 13. hodině je dobré se preventivně nahlásit, aby nebyla kapacita plná)

Cena tréninku:
450 Kč - jednorázově
350 Kč - všední dny od 9:00 do 13:00
250 Kč - pitbike a mx do 65 ccm
3500 Kč - pernamentka na 10 tréningů
Dále je možno se domluvit individuálně na např. měsíční pernamentce apod.

Testovací provoz: 1. 11. – 30. 11. 2010

Doplňkový servis: kryté parkování pro dodávky, obytné vozy,… (cca 8 míst), možnost občerstvení (káva, čaj, voda, iontový nápoj), možnost pronájmu haly pro skupiny (teamy), možnost tréninků pod vedením špičkových mx jezdců nebo trenéra

Následné investiční akce: vybudování bufetu, šaten, servisního zázemí

"Hala vznikla na základě mého asi 10 letého obhlížení všemožných nemovitostí a snahy vytvořit nějaký krytý tréninkový prostor. Tato snaha sahá až do doby, kdy jsme objížděli světové tratě s Bonver Teamem a když byla tuhá zima, nedalo se vymyslet nic jiného než Itálie, Španělsko nebo něco podobně náročného. Výsledek se dostavil až letos v září, kdy se mi podařilo vyjednat s majitelem haly – společností ARPETA GROUP, a. s., konkrétně s panem Janem Mastacanem (tímto bych mu chtěl za celou motocrossovou veřejnost upřímně poděkovat) únosnou formu spolupráce a práce na projektu mohly být zahájeny. Na závěr bych rád poděkoval všem, kdo se na budování tratě doposud podíleli a bez kterých bychom projekt zřejmě nezrealizovali. Práce v hale ukázaly, že když přijde na věc, meziříčská mx crew se umí velmi rychle zmobilizovat a dotáhnout věci do úspěšného konce. Díky, chlapi…" Honza KulajtaDvouhodinovka dvojic Vítonice

24.10.2010
V sobotu jsme vyrazili směr Bystřice pod Hostýnem do malé vesničky Vítonice. Po příjezdu na místo jsme zaplatili startovné, které činilo lidových 500 Kč za dvojici a čekali na rozpravu. Jelikož byla docela kosa, zahřívali jsme se čajem, který byl zdarma u depa, což se v dnešní době jen tak nevidí. Celkem se sešlo 34 dvojic a tak bylo rozhodnuto, že se pojede ve dvou rozjížďkách. Po dohodě jsme byli rozděleni do tříd hobby a veterán, kde jsme mohli dokonce vidět Romana Heinricha, který jede MČR v motokrose ve třídě veterán. Jelikož jsme startovali až ve druhé rozjížďce, mohli jsme si v klidu projít trať. Po dojetí první půlky následovalo zaváděcí kolo a seřazení na startu. Trať byla natažena velmi pěkně, se spoustou technických úseků a bez problémů sjízdná. V podstatě se jelo celou dobu stylem "brzda-plyn" a tak někteří z nás potřebovali po prvních kolech druhé ruce. Střídání bylo vymyšleno formou fosforových pásků, ale v průběhu závodu jej někteří ztratili a tak se střídalo tak nějak všelijak. Po dojetí druhé půlky následovalo vyhlášení, rozdání pohárků a odjezd domů. Vše probíhalo v přátelské atmosféře a bez problémů, takže pěkně strávená sobota.Za náš tým startovala pouze jedna dvojice a to Martin Orság s Lukášem Skalkou, kteří dojeli na 3. místě ve třídě hobby.

Foto od Lukši ZDE
Foto motokros Vítonice ZDEPozvánka - Vítoňská dvouhodinovka dvojic

17.10.2010
V sobotu 23.10.2010 se jede ve Vítonicích druhý ročník CC dvojic.Umístění trati ZDEBřezovec Cup Zubří

12.10.2010
V sobotu 9. října se konal již 7. ročník Březovec Cupu v Zubří. Do mlhou zahaleného údolí jsme přijeli tak akorát včas, abychom se stihli přihlásit. Na rozpravě jsme se dozvěděli, že budeme startovat až za čtyři hodiny, čímž jsme byli trošku znechuceni. Nakonec se to však ukázalo jako dobré rozhodnutí. Pojedli jsme párek a popili pivo, což bylo v ceně startovného a šli jsme omrknout trať. Čtyřkolkáři, kteří startovali jako první, vyházeli z trati přebytečné bláto a vodu. Veteráni a domácí zase rozehnali mlhu a tak nám nezbylo nic jiného, než se o půl třetí postavit na skvěle vypáskovanou trať, která pěkně kostičkovala a do toho nám svítilo slunko. Prostě sobotní idylka. Trať byla natažena podobně, jako na jaře. Startu předcházelo zaváděcí kolo a pak seřazení do tří řad, ze kterých se startovalo.V našich barvách jsme se poprvé sešli na startu v pěti. Závod byl vypsán na 72 minut a startovalo se klasicky, se zhasnutým motorem na mávnutí vlajkou. Na trati nás bylo docela dost a tak nebyli diváci ochuzeni o atraktivní souboje mezi jezdci. Bohužel musela opět do akce zdravotnice, naštěstí ale jezdec odešel po svých. Díky tomu, že byli jezdci rozděleni do mnoha kategorií se vyhlášení trošku protáhlo, na druhou stranu je sympatické od pořadatelů, že se snažili rozdat hodně pohárů a věcných cen. Takže díky Otovi za pozvání na supr závody, za přátelskou atmosféru a těšíme se na další ročník.Za náš tým dojeli Martin Orság na krásném 2. místě, Lukáš Skalka na 9. místě, Michal Heryán na 12. místě, Jiří Friedrich na 21. místě a Jeňa Daněk, který se nechal vyštengrovat a chtěl na skoku doskočit až do zatáčky, bohužel se nepovedlo, upadl a závod díky urvané spojce a naraženému zápěstí nedokončil.

Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od Katky ZDE
Foto od Česti Krupy ZDE
Foto od Renči ZDE
Foto od Piskotky ZDE
Foto od Danči ZDE

Výsledky čtyřkolek najdete ZDE
Výsledky domácích a veteránů najdete ZDE
Výsledky profi a hobby najdete ZDE

Videa od R. Halouzkové


Pozvánka - Březovec Cup

2.10.2010
V sobotu 9.10.2010 se jedou v pořadí druhé závody CC v Zubří tuto sezonu. Jarní pretěk se velmi vydařil, počasí přálo a trať byla natažena velmi pěkně, takže se máme na co těšit. Máme to za humny, tak snad se sejdeme v plné síle.

Pozvánka - 6. závod seriálu Endurošťáci

28.9.2010
Další závod endurošťáckého seriálu se uskuteční 2.10. v Mohelnici. Depo bude opět otevřeno již od pátku od 16 hodin.

5. závod seriálu ER - Orlová

28.9.2010
V sobotu 25. září jsme se vydali do Orlové na další díl rošťáckého seriálu. Přesto, že má cesta okolo 70 km, neporušili jsme tradici a zajeli si dalších 30 po Ostravě. Díkybohu byla přejímka posunuta až na 10:30, takže jsme vše hladce zvládli. Po příjezdu do depa už vše běželo v plném proudu. V Orlové jsme startovali až odpoledne, tudíž jsme měli čas omrknout trať a podívat se na skupiny B a C. Po dlouhé době bylo počasí slunečné a velkým nezvykem oproti minulým podnikům bylo, že se na trati prášilo. Po dojetí dopoledních skupin jsme se seřadili na startu a vyjeli do zaváděcího kola. Už po něm bylo jasné, že to bude pěkná dřina.Oproti minulým závodům v Orlové co jsme jeli, přibyl dvakrát přejezd přes vodu, což nebylo v tom počasí vůbec špatné osvěžení. Trať byla opět skvěle vypáskována, maršálů všude dostatek a nechyběl ani zdravotník (který měl bohužel i malou práci), takže vše perfektní. Po dojetí všech horníků, co zrovna vyfárali z Orlováckých hald proběhlo vyhlášení a všichni se rozjeli domů. Na zpáteční cestě jsme už nezabloudili, takže pohodka.Za náš tým dojeli Lukáš Skalka na 18. místě, Jeňa Daněk na 23. místě, Martin Orság, který po necelé hodině odstoupil kvůli zranění na 30. místě a Michal Heryán, kterého zradila technika hned v úvodu závodu.

Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od pana Navrátila ZDE
Foto od Ra-moto ZDE
Foto od Bunker ZDE
Foto od Adama Drlíka ZDE

Výsledky skupiny A najdete ZDE
Výsledky skupiny B+C najdete ZDE
Průběžné výsledky celého seriálu ZDE

Video od Lenky
Pozvánka - 5. závod seriálu Endurošťáci

16.9.2010
Tak a máme tady další závod endurošťáckého seriálu, tentokrát v Orlové. Jak už jsme letos zvyklí, závod je vypsán na 123 minut. Depo opět otevřeno již od pátku.

3h CC dvojic Zašová

13.9.2010
Uplynulý víkend proběhl na trati v Zašové tříhodinový závod CC dvojic. Díky novostavbám, které se nebezpečně blíží k trati, je velmi těžké v dnešní době uspořádat na Zašovské skále nějaký závod. Letos se však v Zašové nejel přebor Moravy, a tak dostali pořadatelé zelenou. Trať byla natažena na Zašovou docela nezvykle, byl vypuštěný sjezd padáku a oba výjezdy se jely opačně. Moc pěkně byla namotána louka, trať vedla dokonce i kouskem lesa.Počasí bylo vyloženě endurové, téměř celý závod pršelo. Na start se postavilo 42 dvojic, z nichž 38 bylo hostujících a 4 dvojice klubové. Startovalo se s motorem v klidu s uchopeným zadním blatníkem. Po startu vypálil nejrychleji Pavel Geryk. Hned v první zatáčce vznikla hromadná srážka několika jezdců, kteří ucpali téměř celou šíři tratě. Naštěstí se vše obešlo bez zranění a všichni pokračovali v závodě.Za náš tým startovali Martin Orság ve dvojici s Michalem Heryánem, kteří drželi dvě hodiny 15. místo, pak ale přišla porucha Martinova stroje, závod tedy dojeli na jedné motorce a celkově dojeli na 22. místě.

Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od Barči ZDE
Foto od Dianky ZDE
Foto od Renči ZDE
Foto od Radky ZDE
Foto ze stránek VEM ZDE
Foto od Adama Drlíka ZDE
Foto od Bodroteamu ZDE
Foto od Restart enduro teamu ZDE

Výsledky najdete ZDE

Videa od Dianky
Videa od Radany


Pozvánka - 3h CC dvojic Zašová

8.9.2010
Veterán enduro-motokros klub v AČR pořádá dne 11. září 2010 v Zašové tříhodinovku cross-country dvojic na již proslulé trati Zašovská skála.

4. závod seriálu ER - Dlouhá Loučka

5.9.2010
Čtvrtý závod endurošťáckého seriálu je za námi a musím konstatovat, že to bylo opravdu peklo. Ale krásné peklo. Původně se měly jet závody ve Dvorcích, na které se všichni tak těšili kvůli pěkné přírodní trati. Bohužel se vyskytly neshody s majitelem pozemku, a tak se pořadatelství ujala Barbars parta a rozhodla se uspořádat 123 minut Cross-Country v Dlouhé Loučce u Uničova. Zřejmě nikdo ovšem netušil, co ho čeká. Přejímka do desíti jako vždy, pak rozprava a v 11:00 startovala skupina A (do 29 let). Zaváděcí kolo se tentokrát nekonalo a kdo si neprošel trať před závodem, udělal velkou chybu. Na startu bylo nachystáno 39 startujících, na pokyn startéra chcípli motor, slezli z motorky a chytli ji za zadní blatník. Následovalo mávnutí vlajkou a dvouhodinovka mohla začít.
Trať byla nachystána opravdu skvěle. Nejdříve motanice po louce s rychlými i pomalými úseky, pak krátký, ale o to prudší výjezd, kde se kupily hromady těl a strojů. Následovala další motanice po louce a pak velké překvapení pro ty, co neviděli před závodem trať. Krátký sjezd zakončený menší dírou, přejezd přes velké gumy a pyramidu z klád. Ti, co připravovali trať se byli letos zřejmě inspirovat na Erzbergu, protože to co nachystali za extrem testem byl opravdu běs. Asi třicetimetrový úsek do kopce plný kamení různých tvarů a velikostí. Bez pomoci diváků by tam většina z nás visela snad do teďka. Po vyškrábání se nahoru jsem sám sebe utěšoval, že když je to tak ucpané, určitě to pořadatelé zavřou. To byl ale velký omyl a druhé kolo následovalo to samé. Naštěstí už bez velkých kamení a tak už se dal tento úsek projet bez ztráty kytičky. Trať byla natažená z velké části taky v lese, kdy některé pasáže připomínaly trialové úseky. Po vymotání se z lesa se vjíždělo na kousek motokrosové trati, kde byly dvě lavice. Těsně před časomírou byl ještě nachystán přejezd přes auto a hurá čipnout první kolo. Od časomíry se pokračovalo přes menší skok na visutou lávku, která se vždy ochotně rozhoupala. Po pár kolech byla lávka pěkně uklouzaná od bláta a tak ji pár jezdců nepřejelo až na druhou stranu a nedobrovolně se podívalo zblízka na bahno pod ní. Okruh byl docela dlouhý, síly rychle ubíhaly a tak se nenajelo ani moc kol.Po dojetí posledního jezdce se postavily na start třídy B (30-39 let) a C (40 a více let) a výjimečně třída Profi, kde jsme mohli vidět taková jména jako Gottwald, Škuta, Nešpor a další. Druhé rozjížďce už docela vydatně pršelo, a tak trať získala úplně jiný rozměr. Na prvním výjezdu opět několik těl a strojů na sobě, motorky i jezdci lítali vzduchem. Po tom, co si odkroužila své i druhá rozjížďka proběhlo vyhlášení a odjezd domů.
Závody to byly těžké, ale shodli jsme se na tom, že to bylo to nejpěknější co jsme zatím jeli. Poklona klukům co dokázali natáhnout tak krásnou trať v tak krátkém čase.Za náš tým startovali Martin Orság, který zajel 9. místo, Lukáš Skalka, který dojel na 20. místě a Michal Heryán, který po pádu z technických důvodů odstoupil ze závodu.
Další závod ER seriálu se jede 25. září v Orlové, kde určitě nebudeme chybět.

Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od pana Navrátila ZDE
Foto od Rosti Svobody ZDE
Foto od Zimiho ZDE
Foto z RD racing ZDE

Výsledky skupiny A najdete ZDE
Výsledky skupiny B+C+Profi najdete ZDE

Pozvánka - 4. závod seriálu Endurošťáci

29.8.2010
Po prázdninové odmlce se opět rozjíždí endurošťácký seriál CC jednotlivců. V pořadí 4. závod seriálu se pojede v sobotu 4. září 2010 v Dlouhé Loučce u Uničova. Pro nocležníky bude depo otevřeno již v pátek. Veškeré info na plakátu.

Motokros O pohár starosty Životic

22.8.2010
V sobotu 21.8.2010 uspořádal Plechy Team za podpory starosty Životic u Nového Jičína 1. ročník motokrosu O pohár starosty Životic. Závod se konal na nově vybudované trati Discarica u místní skládky. Celkem se sešlo okolo 35 jezdců, kteří byli rozděleni do tří kategorií a to Kategorie do 20 let, Kategorie nad 20 let a Kategorie veterán nad 40 let. Závod byl vyhlášen na 2 x 15 minut + 2 kola pro každou kategorii a na závěr si to rozdalo nejlepších pět z každé kategorie o putovní pohár starosty v závodě na 10 minut + 1 kolo. Start byl s natočeným motorem a jak tomu u motokrosu bývá, nejdříve 15, pak 5 a start, po kterém se zvedla vlna prachu a nebylo vidět na krok. Trať byla pěkně členitá, plná zatáček i rychlých pasáží, různých skoků do kopce i z kopce a nechyběla jedna lavice. Po odjetí všech rozjížděk proběhlo vyhlášení, kde pohledné hostesky rozdaly za doprovodu pana starosty ceny a pohárky. Někteří se poté rozjeli domů a ti, co měli po závodě ještě sílu, zůstali u piva a guláše na afterparty a pokračovali v zábavě až do pozdních ranních hodin.Za náš tým startovali pouze dva jezdci a pro oba to byla motokrosová premiéra. Martin Orság držel v první rozjížďce 6. místo, avšak po defektu odstoupil. Lukáš Skalka zajel v obou rozjížďkách 10. místo.

Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od Kači ZDE

Výsledky najdete v diskuzi na stránkách Plechy teamu ZDEPozvánka - Motokros O pohár starosty Životic

19.8.2010
Dne 21. srpna 2010 se koná na trati Discarica v Životicích u Nového Jičína první ročník motokrosu pořádáný Plechy Teamem.

EnduroCross dvojic Branky

15.8.2010
Tak a je to za náma. 2. ročník EnduroCrossu dvojic, pořádaný Restart Enduro Teamem, letos doplněný 1,5 hodinovým závodem čtyřkolek. Počasí vyšlo na jedničku, přes noc se nad Brankama prohnala asi dvouhodinová bouřka, která pěkně nakropila trať a naplnila potok, přes který se jelo celkem třikrát. Dopoledne proběhla klasika jako na všech podobných závodech, do 10 přejímka, zaplacení startovného 400 Kč, v jehož ceně byla zahrnuta energie do závodu v podobě energy drinku a energie po závodě v podobě guláše, následně v 10:30 rozprava a v 11 hurá na start rozdělení do třech řad podle kategorií profi, hobby a veterán. Startovalo se poněkud netradičním způsobem a to tak, že měli jezdci přední blatník mezi nohama a motorku drželi za řidítka. Následovalo asi deset vteřin ticha na po výstřelu startovací pistole všichni naskočili a vrhli se do tříhodinového závodu. Některé úseky na trati byly rozděleny na A a B, přičemž A značil kratší, avšak obtížnější pasáž, zatímco B byl o kousek delší, ale jednodušší. Tak jak tomu v Brankách bývá, potok se po pár kolech proměnil v rozrytou bažinu plnou hlubokých kolejí a kdo nevybral tu správnou, zůstal viset. Naštěstí na těchto místech nechyběli obětaví diváci, kteří jezdce tahali ven.Během závodu se musela uzavřít asi nejobtížnější pasáž celého závodu se dvěma přejezdy přes potok, jelikož byla tak ucpaná jezdci, že se nedala nikudy projet. Pořadatelé však tento úsek přepáskovali a znovu otevřeli po pár kolech.
Po dojetí motorek následovala asi půlhodinová pauza a na start se postavilo celkem 8 čtyřkolek, které si to rozdaly na zkrácené trati. Když si i čtyřkolkáři odkroužili to své, proběhlo vyhlášení vítězů a zde následovalo další překvapení, v podobě vyhlášení až do 10. místa, což se jen tak nevidí. Byly rozdány moc pěkné pohárky v podobě pístů a mohlo se vyrazit domů.Za náš tým startoval Michal Heryán jedoucí ve dvojici Honzou Daňkem, kteří se umístili na 20. místě ve třídě hobby. Druhou dvojici tvořil Lukáš Skalka s Pavlem Šimíčkem, kteří po závadě na Lukášově motorce dojeli závod na jedné moto na 25. místě.

Video od Radany Halouzkové


Foto a report od pana Maršálka ZDE
Foto od Lukši ZDE
Foto od Martina Plesníka ZDE
Foto od Vendulky ZDE
Foto od Renči ZDE
Foto od Kubka ZDE

Výsledky moto ZDE
Výsledky čtyřkolek ZDEPozvánka - EnduroCross dvojic Branky

9.8.2010
Dne 14. srpna 2010 se koná v Brankách na Moravě druhý ročník EnduroCrossu dvojic na 3 hodiny, doplněný závodem čtyřkolek na 1,5 hodiny, pořádáný Restart Enduro Teamem. Loni se na trati sešlo okolo 40-ti dvojic a akce se velmi vydařila, tak doufejme, že tomu tak bude i letos.

Pozvánka - Závodní víkend v Orlové

25.7.2010
Ve dnech 7. - 8. srpna 2010 se koná v Orlové dlouho avízovaná akce Enduro teamu Orlová, která je plánovaná přes celý víkend a svezou se zde jak motorkáři, tak čtyřkolkáři. Kompletní info o celé akci je na plakátu.

Endurosprint Branky na Moravě

19.7.2010
Uplynulý víkend se jel v Brankách na Moravě další díl seriálu Beskyd Cup. V sobotu se jel endurosprint na šest kol. Z vyprahlé trati se pěkně prášilo, z jezdců tekl pot a jediné osvěžení pro ně byl přejezd přes potok. Ze soboty na neděli celou noc pršelo a tak kdo nepřezul, na trati asi hodně litoval. V neděli se mělo jet cross-country, ale pořadatelé z nepochopitelných důvodů téměř pro všechny zaveleli, že se pojede opět endurosprint. Jelo se na 5 kol a limit kola byl stanoven na 30 minut. Trať se změnila v blátivou klouzačku a potok v téměř neprůjezdnou bažinu. Nebýt obětavých pořadatelů a pomocníků, někteří jezdci by z tama tahali motorky ještě teď. Zhruba půl hodiny po dojetí posledního jezdce proběhlo vyhlášení a odjezd domů.
Černou kaňkou na jinak pěkných závodech byla jízda některých jezdců, kteří možná z nedostatku sil či touhy po poháru zkracovali trať. Na trati bohužel nebylo tolik maršálů, aby to uhlídali a tak byli diváci svědky tohoto nesportovního chování.Za náš tým se zúčastnili Lukáš Skalka a Michal Heryán. Michal se umístil na pěkném 6. místě ve své kategorii a Lukášovi se bohužel nepovedlo před startem přivést k životu motorku a tak neodstartoval.

Na závěr si neodpustím malou kritiku. Zúčastnil jsem se jako divák spousty hobby závodů, avšak Branky jsou v jedné věci raritou, a sice vstupným pro diváky. Nevidím do finanční náročnosti uspořádání podobného závodu, ale sám sebe se ptám: Jak je možné, že na jiných závodech to jde bez vstupného a v Brankách ne? Loni jsme se mohli při závodech pořádaných Restart enduro teamem přesvědčit, že bez vstupného to jde i v Brankách, aniž by to ovlivnilo kvalitu závodu, ba spíše naopak. Pořadatelé by se měli rozhodnout, zda chtějí na závodech spokojené diváky, nebo mít plnou kapsu peněz. Ono zaplatit vstupné za Mistrovství republiky nebo na motokrose je něco jiného než za oblaka prachu či endurosprint, kde se z pohledu diváka závodí více na papíře jak na trati.

Úplně na závěr bych rád popřál brzké uzdravení našemu kamarádovi Laďovi Kneblovi, který nedobrovolně opustil závody v sanitce, ať se zase brzo postaví na startovní rošt.

Foto od pana Maršálka ZDE
Foto od Danči ZDE
Foto od Martina Plesníka ZDE
Foto od Dianky ZDE
Foto od Lukši ZDE
Foto od Jiřího Zaňáta ZDE

Výsledky z neděle ZDEPozvánka - Endurosprint a CC Branky na Moravě

11.7.2010
Ve dnech 17. - 18.7.2010 se jede v Brankách na Moravě další díl Beskyd Cupu. V sobotu se jede endurosprint a v neděli 100 minut CC jednotlivců. Více info ve zvláštním ustanovení ZDE

Pozvánka - 2h CC Orlová + závod dětí

30.6.2010
EnduroCross Zubří

27.6.2010
V sobotu 26.6.2010 jsme se zúčastnili již 3. ročníku EnduroCrossu v Zubří, letos pořádaného k výročí 700 let města Zubří. Trať byla namotána velice pěkně, nechyběly dva menší výjezdy, dvě lavice a dvakrát přejezd přes dřevěný mostek, na kterém si ustlalo nemálo jezdců. Oproti loňskému ročníku se navíc na trati objevila jedna nová lavice a přejezd přes kládu. Počasí přálo enduru a tak dva dny před závodem pěkně popršelo a díky tomu byly lesní pasáže plné bláta. Při závodě už ale peklo sluníčko a trať na louce pěkně kostičkovatěla. Byly vyhlášeny kategorie Amatér, Hobby, Profi a Veterán. Celkem byl závod rozdělen do dvou rozjížděk po jedné hodině, kdy v první jeli Amatéři a Hobbíci a ve druhé Profi a Veteráni. Před startem první rozjížďky se ještě po trati svezli čtyři nováčci, mezi nimiž jelo dokonce i jedno děvče.První rozjížďka byla odmávnuta v 12:30. Hned v prvním kole poznal zrádnost kluzkého dřevěného mostku jezdec, který se nedobrovolně vykoupal v potoce i s motorkou. Po pár kolech se začly tvořit v bahnitém povrchu drážky a trať se stala mírně obtížnější. Za hodinu následoval druhý start, na který se postavili profíci a veteráni, kteří pod taktovkou Petra Kotrly odjeli svou hodinovou rozjížďku. Na závěr proběhlo vyhlášení a předání pohárů prvním pěti v každé kategorii. Řekl bych, že závody byly velice povedené, klobásky chutné, pivo vychlazené a tak se těšíme na další ročník.Za náš tým dojeli Martin Orság ve třídě hobby na 9. místě, Lukáš Skalka ve třídě hobby na 11. místě, Jan Daněk ve třídě amatér na 7. místě a Jiří Friedrich, který jel svůj první závod a zajel pěkný 9. flek ve třídě amatér. Na další závody vyrážíme v sobotu 3.7.2010 do Orlové na 2h CC jednotlivců.Foto od pana Maršálka ZDE
Foto od Danči ZDE
Foto od Barči ZDE
Foto od D3000 ZDE
Foto od Renči ZDE

Výsledky hobby+amatér ZDE
Výsledky profi+veterán ZDEPozvánka - EnduroCross Zubří

10.6.2010
Webové stránky pořadatele Off road clubu Zubří naleznete ZDE

Enduro O pohár Lysé hory

13.6.2010
V sobotu 12.6.2010 se jel již 8. ročník endura O pohár Lysé hory. Loni byl tento závod vyhlášen nejlepším endurem roku a tak není divu, že byly letos přihlášky obsazeny za pouhých 22 hodin. Celkem se přihlásilo přes 200 jezdců, kteří byli rozděleni do devíti kategorií.
Samotný závodní den začal přejímkou a následným odevzdáním stroje na hlídané parkoviště v Čeladné, kde byl současně umístěn i start. Poté proběhla krátká rozprava a po ní jezdci vyrazili na spanilou jízdu do nedalekého Frýdlantu, kde je uvítal starosta města. Moderátor pronesl pár vět ohledně tradice závodu, představil největší hvězdy ve startovním poli, proběhl také krátký rozhovor s mistrem světa v enduru Romanem Michalíkem a všichni se mohli vrátit za doprovodu PČR do Čeladné, kde umístili své stroje zpět na parkoviště.Start prvního jezdce byl naplánován na 11:00. Hned po startu se vjíždělo do první rychlostní zkoušky, kde byly nasázeny přejezdy přes gumy, kamení a klády a oproti loňsku byl přidán přejezd přes vlečku. Po ukončení RZ se pokračovalo dál do první časové kontroly. V tomto úseku byla umístěna asi nejtěžší část celého okruhu a to dlouhý kamenitý výjezd, ve kterém zůstalo viset hned několik jezdců a tím se stal výjezd neprůjezdným. Pořadatelé nakonec pustili závodníky jinou trasou. Poté následovala druhá časovka plná přejezdů, výjezdů a sjezdů, ve které si spousta jezdců nevšimla odbočky z cesty do lesa a tak minuli průjezdní kontrolu. Tato časovka byla zakončena v pořadí druhou rychlostní zkouškou na sjezdovce v Opáleném, která sice neobsahovala žádné umělé překážky, ale díky tomu, že byla namotána ve svahu se stala docela obtížnou. Následovala poslední časovka s jedním ubíjejícím sjezdem, poté přetlačení motorky přes mostek a hurá do cíle na další kolo. Za náš tým se zúčastnil pouze Lukáš Skalka v doprovodu své drahé polovičky. Ve své kategorii se umístil na 11. místě, celkově na 111. místě.
Po prvním kole jsem si říkal, že je na okruhu zbytečně moc přejezdů po cestách, ve třetím kole už jsem byl šťastný, že jsem k nějakému přejezdu dojel a mohl jsem si alespoň trošku odpočinout. Přesto to byly moc pěkné závody a zcela odlišné od klasických CC, které jsem doposud jezdil.Po enduru se jel ještě fichtel cup, kde startovalo zhruba dvacet dravců na těchto padesátkových strojích. Na závěr celého dne předvedli své umění ve freestylu Petr "Pilník" Pilát, Ondra "Čert" Záruba a Petr "Kuchta" Kuchař. Následovalo vyhlášení výsledků, rozdání pohárů a odjezd domů.

Spousta nových foto z enduro-sc.com ZDE
Foto od pana Maršálka ZDE
Foto od Dianky ZDE
Foto od Dimiho ZDE
Foto od M. Groha ZDE
Foto od D3000 ZDE
Foto od Rosti Svobody ZDE
Foto od Vendulky ZDE
Foto od Adama Drlíka ZDE

Video z výjezdu od Petika ZDE
Video z RZ2 od Petika ZDE
Video z RZ2 od Petika ZDE
Video z RZ2 od Ladika ZDE
Video z výjezdu onboard od Rosti Svobody ZDE
Video z RZ1 onboard od Rosti Svobody ZDE
Video z RZ2 onboard od Rosti Svobody ZDE
Video z dojezdu do cíle onboard od Rosti Svobody ZDE

Výsledky najdete ZDEPozvánka - O pohár Lysé hory

10.6.2010
Webové stránky SC Enduro Morava, kde se dozvíte vše o závodu ZDE

Zašovská skála

6.6.2010
V sobotu 5.6.2010 jsme se vydali na závody do nedaleké Zašové, které pořádal Veterán Enduro-Motokros klub v AČR Náměšť nad Oslavou. Po propršeném týdnu se počasí konečně umoudřilo a vysvitlo slunce, takže blátivá trať během dne pěkně osychala. Nejdříve si to mezi sebou rozdali kluboví jezdci v motokrose ve dvou rozjížďkách po 20-ti minutách + 2 kola. O půl jedné následovalo zaváděcí kolo do závodu dvojic, který byl nakonec vypsán na 130 minut a přesně ve 12:50 byl odmávnut start. První vyletěl ze startovního roštu Ondřej Liška. Trať byla po předchozím motokrose už docela rozbitá a tak nebylo o pády ve výjezdech a sjezdech nouze. Za náš tým nastoupili Lukáš Skalka ve dvojici s klubovým jezdcem Pavlem Šimíčkem, kteří díky defektu závod nedojeli a skončili na 38. místě. Druhou dvojicí byli Martin Orság a Honza Daněk, kteří zajeli celkově 33. místo. Další závody nás čekají příští týden, kdy jedeme do Frýdlantu na enduro O pohár Lysé hory.Foto od Dianky ZDE
Foto od Renaty ZDE
Foto od Katky ZDE
Foto od Vendulky ZDE

Video č.1 od Dianky ZDE
Video č.2 od Dianky ZDE
4x video od R. Halouzkové ZDE

Výsledky CC dvojic ZDEPozvánka - Zašovská skála

2.6.2010
Dne 5.6.2010 se jede v Zašové u Valašského Meziříčí dvouhodinový závod CC dvojic. Letos bude i elektronická časomíra s čipy a celkovým vyhodnocením výsledků. Přejímka do 10:00, poté start klubových jezdců a v 13:00 start hostů.
Odkaz na umístění depa ZDE25.5.2010
Spuštěny webové stránky
TOPlist